Szczeliwa plecione do zastosowań dynamicznych są najstarszą i do tej pory najczęściej stosowaną formą uszczelniania w pompach i armaturach, dzięki łatwości ich stosowania, uniwersalności i trwałości. Wprowadzenie osiągnięć inżynierii materiałowej, nowych materiałów oraz bardziej wyspecjalizowanych kompozycji materiałowych i konstrukcyjnych pozwalają, przy zachowaniu prawidłowego montażu i eksploatacji, uzyskiwać coraz trwalsze uszczelnienia dławnic pomp, armatur oraz wałów mieszadeł, mikserów i młynów. Ze względu na warunki występujące w miejscu pracy tych szczeliw, do ich produkcji wykorzystuje się specjalnie dobrane kompozycje przędz i impregnatów. Szczeliwa te są stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu, a zwłaszcza chemicznego, energetyki, gospodarki komunalnej.
Szczeliwa plecione do zastosowań statycznych, najczęściej stosowane są jako uszczelnienia elementów maszyn i urządzeń, wszelkiego rodzaju zamknięć, gdzie najbardziej znaczącym parametrem jest temperatura i ciśnienie. Do produkcji szczeliw do zastosowań statycznych stosuje się specjalnie dobrane przędze i impregnaty. Stosowane są głównie w hutnictwie, energetyce, odlewnictwie oraz w przemyśle chemicznym i maszynowym.
Szczeliwa ze względu na swoja budowę oraz powszechność stosowania dzielą się na cztery podstawowe grupy:
-
Bawełniane.
-
Grafitowe.
-
Teflonowe - PTFE.
-
Aramidowe (kevlarowe).
Zwykle uszczelnienia są impregnowane w zależności od typu i przeznaczenia oraz parametrów jakie chcemy uzyskać.
Wyczerpujących informacji na temat oferowanych produktów i ich eksploatacji chętnie udzielą Państwu nasi wyspecjalizowani doradcy. Zainteresowanych zachęcamy do przesyłania zapytań ofertowych w formie elektronicznej na nasz adres e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
|